Događanja

Izdvojili smo neka zanimljiva događanja, u nekima ćemo možda sudjelovati zajedno a neka možete i sami posjetiti.

• 17.06. Pohod Tragom vitezova Ivanovaca, Planinarski klub Ivanec

ORGANIZATOR: „Planinarski klub Ivanec“ Ivanec

OKUPLJANJE: Ivanec, parking kod tržnice - 08.00 h I varijanta, - 10.00 h za sudionike II kraće varijante

I varijanta ( Pusta Bela –Šumi) zahtjevnija, planinarska

08.00 okupljanje u Ivancu, organiziran prijevoz za I varijantu
09.00 okupljanje u Belskom dolu, početak pohoda ( puna trasa)

OPIS (organiziran prijevoz iz Ivanca od 08.00 sati):
Zahtjevnija zbog dužine puta, uspona i silazaka (visinska razlika 100-300m) i hoda oko 4,00 sati, uz odmore. Početak u Belskom dolu, odnosno Seljancu, uspon uz Seljanečki dol ( potok u guduri između dva impozantna vrha – brijega Velike Zije (422m) i Velikog Krušljevca (511m)). Nastavljamo put do planinarske kuće Lujčekova hiža na Pokojcu. Poslije kraćeg odmora, nastavak puta preko Pisane pećine do Lovačke kuće Glavčica. Grebenskom varijantom pokraj kampa Javorja dolazimo na cestu na hrptu Male Ivanščice i njome lijevo  do Prinščaka. Silazak desno uz potok  do slapa i potoka Šumi. Krasan krajobraz, livade, slap i kaskade. Odmor, zajedno s sudionicima iz kraće varijante (rekreativne), ručak i druženje u izletištu Jarki uz živu glazbu, te u popodnevnim satima odlazak prema Ivancu. Relacija: Beli zdenci, Prigorec (INFO-punkt PKI), te dalje dvije varijante: cestom  (pješice ili vozilima), ili isključivo pješice , odnosno, prvo usponom na vrh Dubovci (470m)-kapela Sv. Duha i nastavak puta do ivanečkih jezera, te dolazak u centar Ivanca.

II varijanta (Željeznica -Šumi )- laka, rekreativna.

10.00 okupljanje u Ivancu, organiziran prijevoz za II varijantu
11.00 okupljanje u Željeznici (sudionici kraće varijante)
13.00 dolazak na lokalitet Šumi, ručak, popodnevna zabava uz živu glazbu

OPIS (organiziran prijevoz iz Ivanca od 10.00 sati):
Lagana, rekreativna, polazak oko 11.00 sati, trasom „Ivanečke planinarske obilaznice“ iz Željeznice, do potoka Šumi, te uspon na livade gdje slijedi odmor s ostalim sudionicima, te kasniji zajednički ručak i druženje u izletištu Jarki i odlazak u Ivanec. Dionica predviđena mladeži i sudionicima slabije kondicije u trajanju od oko 2,30 sata.

Kontakt brojevi, informacije i najave: Tomislav Friščić 098/9288413, Stjepan Kuštelega 091/7634655

• HPD Platak - Dotaknimo stijene Matterhorna 4478 m

​Povodom 70 god. osnutka HPD Platak, pozivamo vas na jedinstveni planinarski izlet u Zermatt od 30.06. do 07.07.2018.

Program izleta obuhvaća atraktivne planinske vrhove iznad 4000m: Breithorn, Matterhorn, Monte Rosa.

Osim vrhova program obuhvaća atraktivne planinarske šetnice u okolici Zermatta, kao i obilazak najvećeg visećeg mosta u Europi. Smještaj u 2/3/4 i višekrevetnim app. u Zermattu.

Cijena app. po osobi sa uključenim prijevozom 380 Eur.

Cijena brdske željeznice, sistema žičara po predviđenom programu za 8-dana po osobi 200 Eur.

UKUPNA CIJENA: 580 Eur (sa uključenim planinarskim vodičima i turističkim pratiteljem u autobusu)

Mogudnost plaćanja na rate počevši od 01.11.2017. do 01.06.2018.

U cijenu nije uračunato zdravstveno i putno osiguranje.

Za uplatu i program puta odgovoran Bistričić Zoran, 091/545 545 3