Krn Batognica (SLO) 14.09.13.

Slike Dragan N.

Krn (2244 m)

Broj izleta:                   115

Datum:                        14. rujan 2013. (subota)

Mjesto okupljanja:       Parkiralište Tifon nakon Krčkog mosta, 6:00. Povrat oko 23:00.

Prijevoz:                      Osobni automobili. Vozi se ~ 4:00/200 km (sa vinjetom) do Tolmina, zatim Kamnog. Odredište je planinarski dom koča na Kuhinji (991 m).

Težina puta:                Srednje težak (visinska razlika 1200 m). Grupa B : ~ 6 do 7 sati (povrat istom stazom s Krna). Grupa A : ~ 8 sati, Dom Kuhinja-Krn-Batognica-Dom Kuhinja

Vodiči :            France Chopinet (099 67 65 339)

Program izleta biti će objavljen na web stranicama društva. SMS poruke biti će dostavljene članovima društva.

Opis puta: Krećemo od doma Kuhinja (991 m) prema Krnu (2244m) koji se vidi od doma (3:10). Na vrhu uživamo u panorami. Kratki odmor u domu Gomiščkovo zavetišče na Krnu (2182 m). Grupa B pješači još 50 metra do vrha i vraća se istom stazom prema domu Kuhinja koji je vidljiv s vrha. Grupa A ide dalje do Batognice (2164m, 1:30), gdje su vidljivi ostaci objekata iz prvog svjetskog rata (sačuvane su stepenice na 2000 metra visine). Povratak grupe A (3:00) je po prirodnoj stazi kraj malog jezera Lužnica, koja se koristila u prvom svjetskom ratu. Blizu doma Kuhinja mogu se nabaviti miljeko, kiselo miljeko, maslac i sir. Grupa B može uživati (lijepi novi dom Kuhinja+dom na vrhu gdje smo bili prije) dok se grupa A ne vrati s Batognice i jezera Lužnica.

Oprema:          Primjerena odjeća za planinarenje, gojzerice, štapovi, okrepa, dovoljno vode, baterija za grupa A, planinarska, zdrastvena i osobna iskaznica.

Izlet je na vlastitu odgovornost!

Cijena izleta:    Troškove prijevoza rasporediti ovisno o broju sudionika u pojedinom automobilu. U domu Planina je poslije zajednički ručak.

Sastanak : Utorak 10.9, 19:00 u DC Kijac

U SLUČAJU LOŠEG VREMENA IZLET SE ODGAĐA!