Vrhovi Zelengore 22.06.-25.06.17.

ORGANIZIRA 4-DNEVNI PLANINARSKO – TURISTIČKI IZLET U

BOSNU I HERCEGOVINU U NACIONALNI PARK PRIRODE ZELENGORA

PROGRAM  IZLETA:

Četvrtak 22.06. – Polazak iz Rijeke unajmljenim autobusom: 0:15 sati Jelačićev trg, 0:30 sati Krčki most. Nastavak u pravcu Zagreba,Slavonskog Broda i Sarajeva. Dolazak u Sarajevo u prijepodnevnim satima. Susret s našim planinarskim i turističkim vodičem Bracom Babićem. Obilazak stare jezgre grada Baščaršije. Nastavak putovanja prema Foči. Zaustavljanje u Miljevini i obilazak pješčanih piramida. Nastavak puta prema Tjentištu, obilazak Doline heroja i spomenika. Večera i noćenje u hotelu Mladost.

Petak 23.06. – Doručak i priprema za izlet:  Posjet rezervatu s jezerima Kotlaničko (1528 m/nv), Štirinsko (1672 m/nv), Borilovačko - Jugovo (1550 m/nv) i Orlovačko (1438 m/nv);

Grupe A i B putuju zajedno iz Tjentišta do destinacije i nakon ture opet se vraćaju zajedno;

A grupa odlazi na najviši vrh Zelengore - Bregoč (2014 m/nv) i obilazi jezera: Orlovačko (1438 m/nv) i Borilovačko - Jugovo (1550 m/nv) - srednje teška kružna tura;

B grupa odlazi na Kotlaničko i Štirinsko jezero u obilazak laganom pješačkom turom

Večera i noćenje u hotelu Mladost.

Subota 24.06. _ Nakon doručka

A grupa ide na cjelodnevni uspon na najviši vrh BiH Maglić (2386 mnv) ako nam vremenski uvjeti to dozvole. Prema riječima našeg vodiča, Maglić u tom periodu zna biti okovan snijegom i ledom.

Pristup je za iskusne penjače i zahtjevan jer vodi osiguranim planinarskim putem klinovima i sajlom i oni koji budu išli trebaju ponijeti penjački komplet (za ferratu) i kacigu – teška kružna tura.

B grupa ide na šetnju oko Trnovačkog jezera i tu će čekati grupu koja će preko vrha sići s bosanske na crnogorsku stranu i zajedno se vraćaju do vozila.

Rezervni plan: Nakon doručka posjet rezervatu s jezerima Donje Bare (1470 mnv) i Gornje Bare (1510 mnv). Grupe A i B putuju zajedno iz Tjentišta do destinacije i nakon ture se opet vraćaju zajedno:

A grupa odlazi na Uglješin vrh (1859 mnv) i obilazi oba jezera – srednje teška kružna tura

B grupa odlazi na vidikovac Borić (1475 mnv) i u laganoj pješačkoj turi obilazi oba jezera

Večera i noćenje u hotelu Mladost

Nedjelja 17.08. – Nakon doručka odlazimo iz hotela Mladost.  Na povratku turistički obilazimo stari grad Blagaj i vrelo Bune. Nastavljamo u pravcu Mostara i Hrvatske s usputnim stajanjima. Povratak se očekuje u večernjim satima

CIJENA PRIJEVOZA    400,00 KN

U cijenu prijevoza uključeno je:

·         prijevoz modernim autobusom Rijeka – Sarajevo – Tjentište  - Blagaj – Mostar - Rijeka.

·         putno osiguranje, osiguranje prtljage, vođenje izleta

·         planinarski i turistički vodič

CIJENA SMJEŠTAJA I OSTALOG : 800,00 KN

U cijenu smještaja i ostalog uključeno je:

·         tri polupansiona (doručak, večera) u hotelu Mladost na Tjentištu

·         noćenje u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama u hotelu Mladost

·         prijevoz mini-busevima od Tjentišta do Zelengore

·         ulaznica u NP Sutjeska

PLANINARSKA OPREMA ZA PLANINARSKU TURU : standardna planinarska oprema za visokogorje u ljetnom periodu: manji ruksak za ture, čvrste planinarske cipele, vjetrovka, košulja, brzosušeće majice, softshell, flis, zaštita od sunca i vjetra, duge hlače, pokrivalo za glavu,rukavice, osobna apoteka, prva pomoć, lončić, pribor za jelo, teleskopski hodački štapovi, baterijska svjetiljka. Predvidjeti hranu za ture i 2,5 litre pića. A grupa uzima i penjački komplet i kacigu.

PRTLJAGA : osobnu prtljagu za putovanje spakirati u putnu torbu ili kovčeg, ponijeti manji ruksak za 1-dnevnu planinarsku turu, dokumente i novac zasebno (za put u BiH dovoljna je osobna iskaznica (ili putovnica) predvidjeti hranu i piće za putovanje. Poželjno ponijeti udobnu obuću za put i pješačenje po turističkim lokalitetima (trekking tenisice).

Odazivom na planinarski izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na istom, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Napomena:

U slučaju objektivnih okolnosti na terenu moguća je promjena u programu putovanja i planu puta.

Organizator zadržava pravo na promjenu cijene ako se promijeni cijena smještaja i prijevoza te ako dođe do značajnije tečajne razlike između kune i konvertibilne marke.

Službeni organizator putovanja:

VIA - turistička agencija

Zgrada Jadrolinije Riva 16 (međukat) 51000 Rijeka, Hrvatska

OPĆI UVJETI I NAPOMENE ZA PLAĆANJE:

Akontaciju u iznosu od 400 kn uplatiti do 31.3.2017.

1. Na žiro račun PD Duga , IBAN  HR9524840081100781896

Adresa: PD Duga, Delta 5, 51000 Rijeka

Opis plaćanja: akontacija za izlet Bosna-lipanj 2017

2. Osobno, ponedjeljkom od 18h na adresi društva

Na isti način uplatiti drugu ratu od 400 kn do 30.4.2017.  i treću ratu od 400 kn do 31.5.2017.

Učesnik može otkazati izlet najkasnije 30 dana prije polaska. Nakon toga zadržavamo pravo na obeštećenje prijevoza u vrijednosti od 400,00 kuna ili učesnik mora naći zamjenu.

Organizatori izleta:

Diana Matešić (PD Obzova)                      Ivan Šporčić (PD Duga)               Braco Babić, Sarajevo

mob: 098 425 793                                       mob: 091 581 0288                    mob: 062  877 262

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.           This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.                This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.