Vrhovi Sjevernog Velebita 31.05.20.

Slike Dragan - grupa A

Slike Stjepan - grupa B

Dan, datum: Nedjelja, 31.05.2020.

Vrsta prijevoza: osobni automobili

Mjesto i sat polaska: okupljanje na Tifonu u 7:00 sati

Povratak: u ranim večernjim satima

Opis izleta:

Vozimo magistralom kroz Crikvenicu, Novi Vinodolski i Senj do Svetog Jurja gdje je predviđena kraća pauza. Nakon pauze krećemo prema Krasnom i u Oltarima skrećemo prema ulazu Nacionalnog parka Sjeverni Velebit.

Cijena ulaznice za planinare je 30 kn. Pripremite planinarsku iskaznicu i točan iznos.

Nakon dolaska na parkiralište ispod Planinarskog doma Zavižan, pripremamo se i krećemo prema svom prvom odredištu, Velikom Pivčevcu - 1676 metara. Zatim se nakon pauze spuštamo s vrha prema Vukušić snježnici i upućujemo do našeg sljedećeg odredišta, Velikog Zavižana - 1676 metara. Nakon toga krećemo prema Balinovcu - 1602 metra te se spuštamo do Velebitskog botaničkog vrta. Nakon obilaska botaničkog vrta upućujemo se prema Planinarskom domu Zavižan, a oni koji žele mogu još posjetiti vrh Veliku kosu -  1622 metra, koji se nalazi 10 minuta od našeg puta te vrh Vučjak - 1645 metara koji je neposredno iznad Doma (5 min.)

Ukupno 6-7 sati hoda.

Rok prijave: subota, 30.05.2020. do 20 sati

Zahtjevnost staze: kondicijski srednje zahtjevna, tehnički nezahtjevna

Oprema: osnovna planinarska oprema, adekvatna obuća, zaštita od kiše i vjetra.

Hrana i piće iz ruksaka.

Prijavom na izlet svaki član Društva potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-u za tekuću godinu  te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.