Snježnik 29.11.08.

Prvi zimski izlet PD Obzove ili, bolje reći, zimska avantura bila je na Snježnik (1506m).

Smjer: planinarski dom Sušak - Snježnik

Trajanje hoda: oko 4 h

Povratak na Krk: oko 16 h

Vodič: Zoran Sekovanić

Opis putaSnježnik

Autobusom smo stigli do planinarskog doma Sušak gdje smo popili kavu, navukli gamaše, kape, rukavice i uputili se prema Snježniku. Put je bio otežan zbog dubokog snijega, nije bilo prtine već smo je sami radili. Vrijeme nam otpočetka nije bilo naklonjeno, magla je smanjivala vidljivost a zatim je počela padati ledena kiša da bi nas pred sam vrh zamela mećava. No, stigli smo živi i zdravi, doduše mokri i rastrganih kabanica, do planinarskog doma na Sježniku koji nije bio otvoren pa smo se sklonili u malo podrumsko sklonište doma. Tamo smo se okrijepili čajem, pojeli sendviče i krenuli nazad. U domu Sušak smo se presvukli u suhu robu, navalili na grah i sve je odmah bilo bolje! Ovaj izlet možda nije među najljepšima koje smo imali ali naučio nas je da uvijek treba nositi duplu robu, obuću, rukavice i kape. Izlet za pamćenje!

Pogledajte slike !

{joscommentenable}