Posljednji izlet

Nadolazeći izlet

17.02. Karavanke (SLO) - odgađa se

Čvrsnica i Vran planina (BiH) 19.06.-22.06.

Slike Zoran

Slike France

VIA – turistička agencija iz Rijeke

u suradnji s planinarskim društvima DUGA - RIJEKA i OBZOVA - KRK

organizira 4-dnevni planinarsko – turistički izlet u

BOSNU I HERCEGOVINU

na planinski masiv ČVRSNICE I VRAN PLANINE

( 19.-22.06.2014. )

PROGRAM  IZLETA:

Četvrtak 19.06. – Polazak iz Rijeke unajmljenim autobusom: 0:15 sati Jelačićev trg, 0:30 sati Krčki most, 0:45 sati Crikvenica. Nastavak u pravcu Senja, Žute Lokve i dalje autocestom Dalmatina do bosansko-hercegovačke granice prema Tomislavgradu  i  Parku prirode Blidinje. Smještaj u motelu Hajdučke vrleti (1200 m). Susret s vodičima iz PD Kamešnica Livno.

A: nakon smještaja i kraćeg odmora uspon na Veliki Vran (2047 m). Ukupno 4-5 sati hoda. Povratak u motel, večera i druženje. Noćenje.

B: šetnja oko jezera. Večera i druženje. Noćenje

Petak 20.06. – Nakon doručka polazak autobusom do franjevačkog samostana Masna luka koji je udaljen oko 4 kilometara od motela. Dijelimo se u dvije grupe A i B.

A: Uspon iz Masne luke (1203 m) na najviši vrh planinskog lanca Čvrsnice - Pločno (2228 m). Uspon nije tehnički zahtjevan, ali je dug, prolazi se prekrasnim livadama, kroz šumu, a pri samom vrhu je sipar. Uspon traje 4-5 sati, kao i povratak. Po povratku večera i druženje. Noćenje.

B: Razgled franjevačkog samostana, umjetničke galerije. Šetnja uz jezero Blidinje, obilazak pećine hajduka Mijata Tomića. Obilazak arheološkog nalazišta, te nekropole sa 150 stećaka u Dugom polju pokraj jezera. Povratak u motel „Hajdučke vrleti“. Večera i druženje. Noćenje.

Subota 21.06. _ Nakon doručka uspon na Mali Vilinac i Veliki Vilinac

A: Uspon na Veliki Vilinac (2118 m) drugi po visini vrh na Čvrsnici. Staza ide kroz borovu šumu, a zatim se proteže kamenjarom s klekovinom do vrha Mali Vilinac. Od Malog do Velikog Vilinca staza vodi otvorenim terenom po grebenu. Na putu se nalazi planinarsko sklonište Zaglavlje (1560 m).

Za 3-4 sata stižemo na Veliki Vilinac. S vrha se pružaju prekrasni vidici u svim smjerovima. Po povratku večera, druženje i noćenje

B: Uspon na Mali Vilinac (1988 m). Staza vodi pored skijaških terena,kroz borovu šumu, a zatim kamenjarom s klekovinom do vrha Mali Vilinac. Po povratku večera, druženje i noćenje.

Nedjelja 17.08. – Nakon doručka odlazimo iz Hajdučkih vrleti. Na povratku turistički razgled živopisnog gradića Počitelja na Neretvi (Šišman Ibrahim pašina džamija, Sahat kula…) Nastavljamo u pravcu Imotskog, obilazak grada, Crvenog i Modrog jezera. Nakon pauze za ručak nastavak putovanja prema Rijeci. Povratak se očekuje u kasnim večernjim satima.

PRIJAVE SU ZAKLJUČENE.